Молодь теж потребує допомоги

 

 

Кожна молода людина мріє, щоб життя було щасливим, а майбутнє - перспективним.

         Молодий хлопець в цьому році закінчив школу, вступив до інституту на заочне відділення, але оплачувати навчання немає коштів, бо в сім’ї ще одна дитина. Восьмимісячна сестричка теж потребує уваги та матеріального забезпечення. Батько Сергія покинув дружину з сином ще багато років. Вітчим, батько маленької сестрички, не може цілком забезпечити родину.

         Молодий хлопець має велике бажання здобути вищу освіту, мати гарну професію, але треба допомогти юнаку зараз.

         Працівником Кремінського РЦСССДМ була надана психологічна підтримка та здійснено сприяння у працевлаштуванні (організовано зустріч та консультування фахівцями Центру зайнятості, співбесіди з керівниками конкретних підприємств, які являються потенційними роботодавцями). Навчаючись на короткотермінових курсах від Центру зайнятості, юнак оволодіє робочою професією, працевлаштується за направленням та зможе самостійно заробляти та оплачувати навчання, тим самим допомагати своїй сім’ї.

         Головне, що молода людина не залишилась на самоті зі своїми проблемами. І своєчасні поради, спілкування допоможе юнакові не розгубитись, не зневіритись у людях, не впасти у депресію.


Боротьба за здоровя дитини продовжується

 

            Особливістю соціальної роботи є те, що просто неможливо забути колись захищених дітей, і потім все одно цікавишся їхньою долею.

            Ось і на цей раз за ініціативи працівника Кремінського РЦСССДМ виявилося, що дитина, яка разом із матір’ю під час соціального супроводу перебували у Слов’носербському обласному центрі соціально-психологічної допомоги, знову потребує соціально-педагогічної допомоги.

            На цей раз виникла дуже серйозна проблема в здоровї дитини: вроджені вади зі слухом, а значить - і в розвитку дитини. Та тільки чомусь мовчать ті, хто знав, що дворічна дитинка практично не чує, і як наслідок цього – не розмовляє.

            Працівником РЦСССДМ були зроблені конкретні дії: бесіда із медпрацівниками щодо необхідності обстеження маленького хлопчика, роз’яснення матері, враховуючи її психічну хворобу на розумову затримку, підготовка документів.

            Спільно із працівниками Слов’яносербського обласного центру соціально-психологічної допомоги тепер вирішується питання щодо надання допомоги цій сім’ї у пільговому медичному обстеженні в обласній лікарні.

            Сподіваємося, що хлопчикові допоможуть медики. Головне не зволікати, а намагатися зробити все необхідне для здоровя дитини.


 

Дитині - батька

            Приємно відчувати і усвідомлювати, що проведена соціально-педагогічна робота із сім’єю виявилися дуже ефективною.

            Молода жіночка із своїм маленьким синочком сяяла щастям. В свій час працівником Кремінського РЦСССДМ була проведена велика робота із цією сім’єю, бо проблеми одна з іншою пов’язані: відсутність навичок за новонародженою дитиною, непридатне житло, малозабезпеченість, відмова батька від дитини, слабке здоров’я дитини та перебування її в обласній лікарні довгий час.

            Але складна ситуація за допомогою РЦСССДМ та Слов’яносербського обласного центру соціально-психологічної допомоги вирівнювалася. Дитинку підкріпили, молодій мамі надана психологічна підтримка, здійснено сприяння в оформленні документів на отримання матеріальної допомоги. Жіночці доводилося з дитинкою звертатися до РЦСССДМ за порадами, тому що бабуся не може надати суттєву допомогу.

            Але це було ще не все зроблено. Молода мамочка з синочком залишалася матірю-одиначкою та не покидала її думка, що батько дитини живе майже поряд, але він вважав, що це не його син.

            Працівником РЦСССДМ було тактовно проведено бесіду із батьком дитини, бо хлопчик підростав та все більше і більше вимальовувалися риси кровно рідної людини. Слова працівника: «Хлопчик так схожий на Вас, такі ж карі оченята, форма носика та губів, це ж Ваша дитинка, Ваша клітиночка». Деякий час молодий чоловік роздумував та спостерігав. Але поклик рідної крові розтопив серце батька.

            І ось молода жіночка прийшла поділитися зі своєю радістю: «Наш папа нам подзвонив і запитав: «Як там наш синочок?».

            Сподіваємося, що ще одна сімя повернута до життя.

 

Горе-батьки

Імена у дітей в цій сім’ї дуже красиві: Дмитро, Ніна, Віра та новонароджений Сергійко, та тільки доводиться працівникам Кремінського РЦСССДМ навчати матір, як доглядати за дітьми. Серце крається, як дивишся на симпатичних, але дуже брудних дітей. Та мати вважає, що до чистих дітей «пристає інфекція».

        Про цю сім’ю можна розповідати тільки неприємне: 32-річна жінка полюбляє легке життя, діти від різних чоловіків, в невеличкій хатинці завжди брудно, вона начебто й прибирає, але через неохайність в хаті безлад. Доводиться примушувати молоду жінку помити посуд, витерти пиляку, поскладати розкидані речі, зварити дітям поїсти. Новий холодильник вже не працює, тому їжа пропадає. На її питання: «Що мені робити, з чого починати?» доводиться розповідати, що перш за все треба подумати, як обігрітися взимку, які речі купити дітям, щоб вони не позамерзали, які продукти дешевше купляти, як розподілити гроші. Інколи здається, що саму матір ніколи нічому не навчали її батьки, не готували до дорослого життя. А тепер від її лінощів та нехлюйства потерпають діти.

        Працівники Кремінського ЦСССДМ сприяли цій сім’ї в оформленні документів на отримання свідоцтва про народження четвертої дитини, бо батько дитини, 20-річний юнак ще й паспорту не має. З колишнім чоловіком ця жінка розірвала шлюб, як вже була вагітна від іншого. Тепер потрібна дуже клопітка робота з корекції внутрішньосімейних відносин, бо перш за все турбує стан дітей, які знали одного батька, тепер з’явився в сім’ї чужий чоловік.

        І так хочеться, щоб ці діти скоріше повиростали, та показали своїй горе-матері приклад іншого нового життя.

 

 

Спільна робота

         Що може бути трагічніше, ніж дитяча злиденність, незахищеність та напівголодне існування!?

        Спеціалістом Кремінського РЦСССДМ спільно з фахівцями служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей при черговому інспектуванні багатодітної сім'ї було проведено ряд заходів із матір’ю-одиначкою.

        Мати-циганочка 39 років має шістьох дітей, батько яких просто покинув цю велику сімю. Діти з 15 років до 3 місяців разом із матір’ю мешкають у маленькій напіврозваленій хатинці в одній кухоньці, а брудна постіль - через стіну. Навіть уявити важко, як шестеро дітей та мати сплять ледве не на долівці. Піч топиться, є борщ з м’ясом, та це не вирішує складної проблеми.

        Мати благає не забирати дітей, малі циганчата люблять свою горе-матір, в інтернат діти не хочуть. Треба вирішувати проблему відсутності житла. Тому спеціалістом РЦСССДМ було зроблено все можливе, щоб активізувати всіх суб’єктів соціальної роботи для вирішення проблеми цієї сім'ї.

        Здійснено офіційне звернення до міської ради, сектору сім'ї, молоді та спорту, юристів щодо пошуку житла для цієї родини та оформлення документів на потенційне місце проживання.

        В сім'ї з матірю було проведено упереджувальну бесіду щодо цільового використання коштів для матерів при народженні дітей.

        Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо допомогти цим дітям.